Форсайт-дослiдження

 Тема дослідження — прогнозування комплексних сценаріїв розвитку України на найближчі 15 років у випадку реалізації різних варіантів політичних рішень щодо ринку сільськогосподарської землі.

Форсайт — сукупність дослідницьких та управлінських заходів, спрямованих на прогнозування і конструювання майбутнього на основі поєднання об’єктивного аналізу та суб’єктивних передбачень. Мета форсайту — отримати системний та узгоджений погляд на побудову бажаного майбутнього з урахуванням великої кількості факторів та різноманітності позицій.

Цілі дослідження:

 • прогноз сценаріїв розвитку України на 15 років залежно від політичних рішень щодо ринку сільськогосподарської землі,
 • підвищення обізнаності великого і середнього бізнесу щодо довгострокових перспектив управлінських рішень,
 • виявлення інструментів і способів реалізації бажаних сценаріїв,
 • консолідація експертного співтовариства навколо теми ринку землі.

Об’єктом дослідження є тренди, сценарії, джокери, стратегії (як на рівні країни, так і на рівні окремої компанії чи групи компаній), проекції цих сценаріїв на різні бізнес-моделі. За підсумками форсайту буде виданий звіт та організована публічна презентація.

Методологічне забезпечення дослідження здійснює команда «ВікіСітіНоміка», відома форсайтом «Людський капітал України 2025» (текст, відео) та іншими проектами.

Формат дослідження: дві одноденні робочі сесії, між якими онлайнове експертне опитування.

Структурна логіка: На першій робочій сесії учасниками буде проведений аналіз важливих трендів розвитку світового та вітчизняного агросектора з урахуванням технологічних, кліматичних, економічних, соціальних, політичних факторів, а також визначаться дві основні полярності, що сформують чотири базові сценарії розвитку України. Також буде проведений попередній аналіз перспектив агробізнесу в кожному зі сценаріїв та сформовані ключові стратегічні ідеї на рівні країни.

У проміжку між робочими сесіями буде проведено експертне опитування, що визначить ставлення фахівців у різних сферах, що мають відношення до агросектору, до визначених трендів, сценаріїв та стратегічних ідей.

Друга робоча сесія збере докупи експертні оцінки та попередні результати задля остаточного визначення стратегічних альтернатив та проектів на рівні країни.

Строки проведення: червень-вересень 2017.

Учасники форсайту (приблизно 60 осіб):

 • Керівники великого, середнього та малого агробізнесу;
 • Потенційні і реальні інвестори в агробізнес;
 • Учасники екосистеми: постачальники техніки, технологій, обладнання, насіння, добрив, кормів, IT-рішень; логістика, трейдери, юристи, аудитори; фінансові оператори — банки, інвесткомпанії, КУА, страхування тощо;
 • Бізнес-асоціації;
 • Експерти: економісти, експерти агроринку, соціологи, екологи;
 • Народні депутати, урядовці з профільних міністерств;
 • Митці — учасники арт-частини проекту;
 • Дипломатичні представники країн-партнерів.

Далекоглядні підприємці та топ-менеджери замислюються про довгострокові наслідки сьогоднішніх рішень, усвідомлюють комплексність проблем розвитку країни, суспільства і бізнесу. Вони ставлять запитання: Що станеться у довгостроковій перспективі, якщо буде прийняте те чи інше доленосне управлінське рішення? Яку роль у тому чи іншому сценарії гратиме Україна у світовому розподілі праці? Як структурувати власний бізнес, щоб у середньостроковій та довгостроковій перспективі отримати найбільше?

Учасники дослідження отримають унікальний досвід колективної роботи над найважливішим питанням розвитку України з використанням сучасних інструментів прогнозування і конструювання майбутнього.

Copyright 2017 © All Rights Reserved