Земля дає відповідь

Земля дає відповідь у творах сучасних українських митців.

19 вересня у Центрі сучасного мистецтва М17 відкривається експозиція творів мистецької частини проекту «Земельна відповідь».

Проект «Земельна відповідь», пропонуючи можливі шляхи розвитку агросфери, фіксує  пов’язану з ним проблематику та проявляє найбільші конфлікти. Однією зі своїх важливих задач творці проекту бачать у необхідності залучити до діалогу про долю земельної реформи в Україні новий суб’єкт – землю, голос якої допомагають почути сучасні художники.

 

Організатори проекту переконані, що в сучасному світі роль художника не тільки в емоційному вираженні того, що він відчуває, а й пізнавальна, дослідницька та аналітична робота. При цьому, Ксенія Малих, мистецтвознавець та кураторка, на презентації проекту підкреслила важливість комунікативної ролі мистецтва.

Протягом літа Єгор Анцигін, Тереза та Михайло Барабаш, Віра Ганжа, Ксенія Гнилицька, Артем Волокітін та Тетяна Маліновська, Микита та Єгор Зігура, Костянтин Зоркін, Анна Кахіані, Алевтина Кахідзе, Богдан Андрійцев, Сергій Якунін створювали художні роботи, досліджуючи проблематику сфери: Земля не сприймається як Суб’єкт. Ставлення до землі як ресурсу, проте не як до суб’єкта із власними інтересами, окрім її виснаження, також породжує конфлікти.

Ініціатори проекту переконані – художні висловлювання здатні  зробити «голос землі» чутним, видимим і обговорюваним, ввести нову роль – землю – до суспільного діалогу і суттєво вплинути на нього.

««Замовником» сучасного мистецтва поза сумнівами є суспільство з його проблемами та потребою у мові для вираження деяких не до кінця усвідомлених та відрефлексованих ідей, образів, практик. У проекті «Земельна відповідь» ми вперше можемо спостерігати як голос художника долучається до вирішення реальних суспільних проблем, говорячи від імені чогось/ когось, що не може говорити. Ми стаємо свідками конструювання нової реальності. По великому рахунку це вже і є нова реальність… Я люблю повторювати, що в художника немає іншої функції ніж залишатися людиною, показувати, що означає бути людиною.» – прокоментувала задум проекту мистецтвознавець Ольга Балашова, яка виступила консультантом проекту.

У мистецькій частині проекту включено і сучасне поетичне мистецтво – твір поета та репера Артема Лоїка «Мама земля». Організатори проекту прокоментували: «Як можна викрити та знешкодити популізм? Можливо, один з варіантів – посилити до абсурду ідею, якою він живиться». Фрагмент твору Артема розміщено на сайті проекту, повна версія буде доступна як частина експозиції разом з роботами художників.

Протягом дії експозиції у просторі цих художніх висловлювань заплановані тематичні конференції, круглі столи та інші заходи, а 29.09.2017 – презентація результатів форсайту у спільному каталозі із художніми роботами.

——

Час відкриття 19.09. о 18:30 (може бути оновлено), вхід вільний.

Час роботи: з 11:00 до 20:00, за виключенням днів із особливим графіком у зв’язку з тематичними заходами (інформація про графік заходів оновлюватиметься на сайті проекту – landresponds.org.ua у розділі «Арт» –  та сторінці Земельна відповідь у фейсбук)

Місце експозиції: Центр Сучасного Мистецтва М17, Київ, вул. Антоновича 102-104.

Довідки та акредитація ЗМІ: +380966144644, Юлія, менеджер мистецької частини проекту.

——

В якості фундаторів мистецької частини проекту об’єднали свої зусилля:  «Компанія «Ефективні інвестиції»автоматизована система управління Forland,“Roadstead Terminal Concord”  (рейдовий термінал Конкорд), юридична компанія LCF Interprojekt GMBH.

Типографія, що допомагає появі каталогу творів із результатами форсайт-дослідження: Типография Huss

Про організацію мистецької частини піклується арт-менеджерський сервіс s.com.ua

Copyright 2017 © All Rights Reserved