Про митців проекту: Костянтин Зоркін

Працює у сфері перформанса, інсталяції, лялькового театру, графіки та ін. Костянтин Зоркін народився в місті Харків, Україна в 1985р. Отримав освіту у Харківській Державній Академії Культури, за спеціальністю Культуролог.

Костянтин брав участь у багатьох групових проектах сучасного мистецтва у Харкові, Києві, Польщі. Має декілька персональних виставкових проектів, що демонструвалися здебільшого у Харкові. Зробив серію ілюстрацій до українського видання збірки Віктора Єрофєєва “Тіло” (видавництво “АртХасс” 2017). Основний напрямок роботи – перформативний.

В 2014 році Костянтин Зоркін заснував проект “Лабораторія неспрямованих дій”, що існує до сих пір і активно працює. Крім засновника у цьому проекті на різних етапах приймали участь різні митці. Зараз “Лабораторія” формулює своє завдання, як пошук нових форм існування ритуалу у сьогоднішній дійсності. Ритуали (перформанси), що складають перший блок діяльності, базуються на взаємодії людини і об єктів, що створені з дерева, металу та інших матеріалів, і скаладають другий блок, що може існувати окремо, як інсталяція. Третій блок – це змісти і образи, що формуються на перетині дії, простору, об єктів та часу. Цей блок сприйається наживо глядачем, але має ще форму відео-документації, яка теж може існувати окремо, як відео-арт. Всі роботи “Лабораторії” мають свої назви і просторово-часові кордони, але поєднуються в один процес, тому ритуальні дії та предмети не закріплені за окремими перформансами і можуть мандрувати з роботи в роботу. “Лабораторія неспрямованих дій” – це також спроба звільнення від актуального та вербального контенту за допомогою магічної (до-естетичної) візуальної мови. Тому за стильовою самоідентифікацією дії перформерів можна назвати урбаністичним шаманізмом. Також є автором декількох лялькових вистав, іноді читає курси лекцій з теорії та філософії візуального мистецтва.

Розмови із Костянтином Зоркіним.

 

Copyright 2017 © All Rights Reserved